Organik Cotton şal

Görünüm:

Otantik Şal nedir?

 Şal genellikle Hindistan' da dokunan kumaşların üzerine farklı ve özel motiflerin işlendiği boyun atkısı olarak ya da eşarp özelliği kazandırılarak kullanılan çok yönlü bir örtüdür. Günümüzde hemen her kadın farklı kullanım şekliyle şalları aksesuar olarak dolaplarında bulunduruyor. Kimi zaman kurtarıcı bile olabiliyor şallar. Düz ya da farklı desenlere sahip olabiliyorlar. Kimi zaman otantik şal modelleri kimi zaman ise çiçek desenleri bulunan modeller tercih edilebiliyor.

 

 Şal nasıl kullanılır?

 Şal modellerinin oldukça fazla kullanım alanı vardır. Bu tamamen tercihe kalmış bir seçim aslında. Yine de kısaca göz atmak gerekirse en fazla omuzların üzerine atılarak serin bahar ya da yaz akşamlarında rüzgârdan korunmak, bazen de tesettürlü bayanların eşarp niyetine otantik şal modellerini kullandığı söylenebilir. Her ne şekilde kullanılıyorsa kullanılsın oldukça şık ve güzel bir aksesuar olarak farklı bir hava katıyor şallar. Dokuma kumaştan olduğu kadar cotton şallar, tafta ipek şallar, örgüsü şal modelleri de bulunmaktadır.

 

Bu şal modelleri de kadınlar tarafından oldukça tercih ediliyor, hem açık kadınlar hem de tesettürlü kadınlar paltolarının üzerine omuz ve boyun kısımlarını koruyucu ikinci bir kat olarak kullanabiliyorlar. Bu ayrı bir estetik katıyor dış giyim üzerinde. Tabii ki örgü olan şalların kullanım alanı daha kısıtlı ama dokuma kumaş üzerindeki motiflerle kullanılan otantik şal hem dikkatleri üzerine çekiyor hem de şıklığı yansıtmanın oldukça basit olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.